გაკვეთილის გეგმა
პედაგოგი:მარინა
კოღუაშვილი
ფერების
გამოცნობა,ძირითადი ფერები/3.04.2015
გაკვეთილის თემა
|
ფერების გამოცნობა, ძირითადი ფერები
|
სამიზნე ჯგუფი
|
1 კლასი
|
მოსწავლეთა რაოდენობა
|
21მოსწავლე
|
გაკვეთილის მიზანი და შედეგები
|
მოსწავლეა ასხვავებს ფერებს, ვაცნობ ძირითად ფერებს
|
ესგ სტანდარტი
|
ს.გ.I.3. მოსწავლეაკვირდება გარემოშისხვადასხვა ფერს და ფორმას და შეუძლია დაკვირვების შედეგის ასახვა ნამუშევარში.
|
წინასწარი ცოდნა
|
ფერების ამოცნობა
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
შეფასების სქემა
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
გონებრივი იერიში . კ უბიკებით და ფერადი ქაღალდებით
ფერების გამოცნობა 20წთ
შერეული კუბიკებით ძირითადი ფერების გამოცნობა 20წთ. დავალების მიცემა 5წთ
https://drive.google.com/open?id=0B9K7aoH3i7OdVUF0clVDVTU2Y28&authuser=0 |
რესურსები
|
ფერადი ფანქრები ,სახატავი რვეული, სხვადასხვა ფერადი კუბიკები
|
დიფერენცირებული სწავლება
|
გასაფერადებელ ი ნიმუში
|
თვითშეფასება
|
მიღწევით ვარ კმაყოფილი,მოსწავლეთა ჩართულობა აქტიურია ანხვავებენ ფერებს,
|
შეფასების სქემა
კრიტერიუმი
|
მინიმალური
|
საშუალოზე დაბალი
|
საშუალოზე მაღალი
|
მაქსიმალური
|
კრიტერიუმი 1
|
მოუწესრიგებელია
|
მოწესრიგებულია ვიზუალურად
|
მეტ ნაკლებად მოწესრიგებულია
|
ზუსტად შეესაბამება ყოველ კომპონენტებს
|
კრიტერიუმი2
|
საერთოდ არ შეესაბამება დავალებას
|
მიჰყვება ინსტრუქციებს ცნობს ფერებს
|
მიჰყვება ინსტრუქციებს, თუმცა ზედაპირულად
|
დავალება სრულდება სრულყოფილად
|
კრიტერიუმი3
|
მიზანი არ არის მიღწეული
|
მინიმალურად არის მიღწეული დასახული მიზანი
|
მიღწეულია გარკვეული მიზანი
|
სრულიად მიღწეულია ყველა მიზანი
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий